Hakkında

Merhaba,

Adım Ömer ÇOLAKOĞLU. Bu sayfada benimle ilgili kişisel ve teknik paylaşımlar bulacaksınız.

Bilgisayar mühendisiyim. 2003 yılından beri sektördeyim. Yazılım Mühendisi olarak başladığım iş hayatına şu anda Isısan Firmasının Bilgi Teknolojileri Yöneticisi olarak devam ediyorum. Uzmanlık alanım Database Yönetimi ve özellikle SQL Server. 18 yıldır bu alanda çalışıyorum.

Son 7 yıldır kendimde paylaşmanın ve öğretmenin

ne denli mutluluk verici olduğunu keşfettim. 7 yldır Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Müjendisliği Bölümü’nde dışarıdan derslere giriyorum. Burada işlediğimizi derslerin bir çoğunu hem tekrar olsun diye hem de başkaları da faydalansın diye youtube kanalımda yayınlıyorum.

https://www.youtube.com/user/ocolakoglu adresinde bu videoları bulabilirsiniz.

Savunma Sanayi Başkanlığı bünyesinde Siber Kulüpler Birliği’nin gönüllü bir eğitmeniyim.
Ayrıca 2.5 yıldır Udemy üzerinde MSSQL üzerine kurslar yayınlıyorum. İki tane kursum kendi kategorisinin en çok satanı etiketine sahip oldu. Dünyanın 98 ülkesinden, 25.000’den fazla tekil öğrencisi ve 40.000’den fazla alınma sayısı olan bu kurslara da bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.udemy.com/user/omer-faruk-colakoglu/


Turkcell’in sosyal sorumluluk projesi olan Turkcell Geleceği Yazanlar Platformu’nun bir eğitmeniyim ve burada SQL Server üzerine hazırlamış olduğum eğitimler 4.000’den fazla kez alındı.

İlgili eğitimleri buradan görebilirsiniz.

https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/konu/microsoft-sql-server

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı uhdesinde #1MilyonYazılımcı programı çerçevesinde geliştirilen BTK Akademi Portalı’nın da bir eğitmeniyim. Burada 4 tane eğitimim 100.000’den fazla kişi tarafından alınmıştır.

İlgili eğitimlere buradan ulaşabilirsiniz.https://www.btkakademi.gov.tr/portal/catalogTürkiye’nin en büyük bilişim topluluğu Çözümpark portalının da bir yazarıyım. Zaman zaman burada da çeşitli makaleler yazıyorum.


Bu linkten ulaşabilirsiniz. https://www.cozumpark.com/author/omercolakoglu/
Hobi olarak robotik kodlama ve fotografçılık ile uğraşıyorum. Zaman zaman bu tarz çalışmalarımı da bu sayfada paylaşıyor olacağım.Sosyal medya hesaplarım:

Youtube: https://www.youtube.com/user/ocolakoglu

Linkedin:https://www.linkedin.com/in/omercolakoglu/

Twitter:https://twitter.com/omer_colakoglu

Instagram:https://www.instagram.com/colakoglu_omer/